Maradva a vámpíros, Drakulás képzettársításnál, én nem csak rozzant, öreg vérszívót nem láttam, de olyat sem amelyiknek hajproblémái lettek volna…Ez pedig csak azért lehetséges, mert a friss emberi vér vérlemezkében gazdag része a hajas fejbőrre is erős regeneráló hatással bír. Ha tehát valaki kopasz vámpírral találkozna, azonnal tudni fogja, hogy csak ócska hamisítvány, vagy éppen Halloween van…
A Drakula vagy PRP terápia erős regeneráló hatása miatt sikerrel alkalmazható a különböző eredetű hajhullásos panaszok kezelésére is.
A hajhullásnak vagy a gyengébb hajnak számos oka lehet – vitamin, vagy ásványi anyag hiány, hormonális eltérések, gombás problémák, szervezeti gennyes gócok, bizonyos gyógyszeres kezelések – de sokszor beszélünk idiopátiás, azaz ismeretlen eredetű hajhullásról. Bármelyik ok áll is azonban a háttérben, a haj megritkulásának közvetlen okozója a hajhagymák anyagcsere zavara, később pusztulása.
A reklámokban számos csodálatos készítményt kínálnak, amelyek az egészséges osztódásra képes hajhagymák működését segíthetik, azonban a károsodott anyagcseréjűek már nem képesek megfelelően hasznosítani azokat.
A saját vérből előállított PRP bejuttatása a hajas fejbőrbe, a hajhagymák mélységéig, esélyt ad a meglévő hajszálak megerősítésére, és a még nem teljesen elpusztult hajhagymák működésének regenerációjára és ezzel a megritkult haj ismételt besűrűsödésére. A
„Drakula terápia” során ugyanis koncentráltan juttatjuk a még, vagy működési zavarok miatt átmenetileg inaktív hajhagymák köré a szaporodásukat és működésüket serkentő saját, ún. növekedési faktorokat.
A hajhullás, kopaszodás miatt végzett
„Drakula” vagy PRP terápia kúra szerű alkalmazásakor belsőleges támogatásként mindig bizonyos vitaminokat is szükséges szedni: ezek aminosavak és kollagén készítmények. A “Drakula terápia” hatása néhány hónapon belül szemmel látható, először lelassul a hajvesztés üteme, majd megjelennek az új hajszálkezdemények.
Az első évben szükséges lehet a
“Drakula terápia” megismétlésére, utána az egyéni igény és állapot függvényében dönthető el van-e szükség folytatásra.
folytatjuk…
dr. Gajdos Gábor